Anadolu Isuzu’ya TİSK’ten “Kadınlar için Fark Yaratanlar” dalında anlamlı ödül

Türkiyenin ticari araç markası Anadolu Isuzu, kadınların iş hayatında desteklenmesine yönelik çalışmaları ile TİSK (Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu) tarafından düzenlenen “Ortak Yarınlar” ödül programında ‘Kadınlar için Fayda Yaratanlar’ ödülüne layık görüldü. Anadolu Isuzu, otomotiv sektöründe kadınların mesleki gelişimlerini ve istihdamını artırmayı hedefleyen “Mesleki Gelişim Programı” projesi ile “Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” dalında ödüllendirildi. ‘Kadınlar için Fayda Yaratanlar’ Ödülü, kadın istihdamını ve girişimciliğini destekleyen, toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çalışmalar yürüten ve kadınların çalışma hayatında güçlendirilmesi için hayata geçirilen sürdürülebilir projelere veriliyor.

 

Anadolu Isuzu Mesleki Gelişim Programı’nı otomotiv sektörünün teknik bilgi ve beceriye sahip nitelikli iş gücü ihtiyacından ve kadınların otomotiv üretiminde iş gücüne katılım oranının sadece %6,8 düzeyinde olmasından yola çıkarak hayata geçirdi. Mesleki Gelişim programının sektöre kazandıracağı katılımcılarının yarısı, Anadolu Isuzu’nun toplumsal cinsiyet eşitliğine katkıda bulunma hedefi doğrultusunda kadınlardan seçildi. Anadolu Isuzu proje ile ihtiyaç duyulan üretim alanlarında kadın istihdamına katkı sağlarken, aynı zamanda kadınların üretimin her aşamasında çalışabileceği gerçeğini de vurguladı.

 

Ortak Yarınlar Ödül Programı

TİSK tarafından kurumsal sosyal sorumluluk alanında geliştirilen projeleri ödüllendirmek ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla her yıl farklı bir temada düzenlenen Ortak Yarınlar Ödül Programı, bu yıl “Sürdürülebilirlik” teması ile altı farklı kategoride gerçekleştirildi. Projeler iş, sanat ve akademi dünyasının önde gelen ve sosyal sorumluluğa gönül vermiş isimlerden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. TİSK’in Ortak Yarınlar ödül organizasyonu ve ödül süreçleri ile ilgili detaylı bilgilere Ortakyarinlar.com adresinden ulaşılabiliyor.

Tarafıma Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Müşteri, Üye ve Ziyaretçi Kişisel Verilerinin Korunmasına ilişkin Aydınlatma Metni’nde (“Aydınlatma Metni”) detaylı olarak açıklandığı üzere kimlik, pazarlama, özlük ve iletişim bilgilerimin; Anadolu Isuzu Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. (ISUZU) tarafından oluşturulan genel veya kişiselleştirilmiş kampanyalar, avantajlar, promosyonlar, reklamlar, yarışmalar, çekilişler, davet, açılış ve etkinliklere ilişkin bilgilendirme ve davetlerin ulaştırılabilmesi ile pazarlama faaliyetleri kapsamında güncel iletişim bilgilerim üzerinden bana yönelik ticari iletişim faaliyetlerinde (SMS, e-posta, sesli/görüntülü arama, diğer elektronik platformlarla gönderilecek mesaj veya yapılacak arama) bulunulabilmesi amaçlarıyla tarafıma ticari ileti gönderilmesine ve internet siteleri (www.isuzu.com.tr, www.anadoluisuzu.com.tr, d-max.com.tr) üzerinden her zaman ulaşabileceğim Aydınlatma Metni’nde belirtildiği şekilde işlenmesine onay/izin veriyorum.